Polski     |   English   Niezrzeszony poseł do Parlamentu Europejskiego Strona startowa | Dodaj do ulubionych | Kontakt

Get macromedia Flash Player

Drukuj

67 rocznica wybuchu II wojny światowej

Plakaty z okazji przypadającej 1 września rocznicy ataku Niemiec hitlerowskich na Polskę zawisły w czwartek w oknach biur Ligi Polskich Rodzin w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

W wydanym z tej okazji komunikacie prasowym LPR napisano: "Europa i świat nie mogą nigdy zapomnieć o straszliwych zbrodniach i zniszczeniach, jakie były wynikiem II wojny światowej wywołanej przez Niemców Parlament Europejski jest jedną z tych instytucji, gdzie prawda o zbrodniach niemieckich powinna być szczególnie przypominana  narodom europejskim ku przestrodze przyszłych pokoleń."

W oknach, które wychodzą na patio gmachu PE, znalazły się archiwalne zdjęcia przedstawiające sceny ataku na Polskę, a także Adolfa Hitlera, niemiecką armię oraz powojenne zniszczenia. Nad nimi widnieje logo Parlamentu Europejskiego oraz napis: Maciej Giertych MEP (z ang. Member of European Parliament, czyli eurodeputowany).

Zdjęcia opatrzone są angielskimi podpisami: "1 września 1939. Niemcy napadają na Polskę. Efekty: 850 tys. polskich żołnierzy zabitych i 6 mln polskich obywateli zastrzelonych, zamordowanych, poddanych eksterminacji".

PAP/aj


poprzedni / powrót / następny

KSIĄŻKI
zobacz l_insegnamento dell_evoluzione.doc

zobacz l_insegnamento dell_evoluzione.doc

zobacz Egalite de sexes.doc

zobacz Egalite de sexes.doc

zobacz Evolution en francaise.doc

zobacz Evolution en francaise.doc